BATIST Nej sestřičkou 2017 se stala Martina Pěnkavová!

Letos již po deváté bojovalo vsobotu 7. října 2017 dvanáct sympatických zdravotních sestřiček - finalistek soutěže BATIST Nej sestřička - o titul nejlepší sestřičky v republice. Do soutěže, kde vůbec nejde o fyzickou krásu, ale hlavním kriteriem je odbornost a lidský přístup, se přihlásilo 541 zdravotních sester, z nichž bylo vybráno 12 sestřiček. Diváci zaplněného Městského divadla Dr. Josefa Čížka v Náchodě měli možnost přihlížet zábavnému soutěžnímu klání, kde sestřičky projevily svůj šarm, pohotovost, šikovnost a smysl pro legraci.

Zdravotní sestry, které jsou na svém pracovišti suverénními profesionálkami, se sice na finále moc těšily, ale přesto pociťovaly lehkou trému.

„Jsme trošičku nervózní, ale těšíme se a užíváme si to. Určitě jsme radši teď tady, než abychom byly v práci. V pondělí to tam budeme všem vyprávět,“ shodly se před soutěžním vystoupením sestřičky.

Image title

Finalistkám a hostům náchodského divadla přijela zazpívat mimo jiných i zpěvačka Hanka Křížková, která má se zdravotními sestřičkami a doktory bohaté zkušenosti: „Já jsem vcelku nekonfliktní pacient a vždy, když jsem sestry o něco poprosila, tak se tak stalo. A že těch operací mám za sebou přehršle. Opravdu si nemohu stěžovat. Sestrou bych ale nechtěla být. Jsem velmi lítostivý člověk a asi bych tu práci nezvládla psychicky. Sice pracuji v nadaci pro děti, které překonaly onkologické onemocnění, ale tam už vidíte lepší zítřky a tak jim spíš uzdravuji jejich dušičku.“

Divákům v Náchodě se přestavili i zpěváci Martin Chodúr, Michaela Gemrotová, Heidi Janků, Marian Vojtko, Standa Hložek, Hanka Křížková či trio s písněmi zmuzikálu Mamma Mia! Jitka Asterová, Míša Nosková či Bořek Slezáček. Vítězové Muže roku Matyáš Hložek, Pepa Kůrka, Mikuláš Focko, Petr Koukal, Jakub Klíma, Lukáš Lesák a Pavel Kugler se zapojili do programu a sklízeli se sestřičkami ovace!

Do poroty zasedl například místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovaci Pavel Bělobrádek, poslankyně PČR Soňa Marková, ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, prezidentka České asociace sester Martina Šochmanová, starosta města Náchod Jan Birke, herec Jan Přeučil, lékař Radim Uzel, herec Pavel Trávníček s manželkou, herečka Uršula Kluková, Kateřina Kornová, generální ředitel společnosti BATIST Medical a.s. Tomáš Mertlík, náměstek hejtmana Aleš Cabicar, či Eva Hrušková.

Úkolu porotce se ujal také fotbalista Tomáš Řepka.

„Ke zdravotním sestrám mám veskrze kladný vztah, protože moje „bývalá“ tchýně byla vrchní sestra. A potom na soutěž Nej sestřička byla pozvaná moje přítelkyně Kačka, tak jsem přijal pozvání rád i já. My sportovci máme velice blízko kdoktorům a nemocnicím,tak vím, že sesterská práce je velice těžká. Ale mezi zdravotnice patří i fyzioterapeutky. Na Spartě jsme měli paní Vrbickou a ta byla úžasná. Měla nejen šikovné ruce, ale mohli jsme si sní i o všem popovídat. To bylo příjemné,“ uvedl Tomáš Řepka, který už na konci listopadu chystá vydání své druhé knihy. Jak nás upozornil, určitě to bude hodně zajímavé čtení, kde si upřímný fotbalista servítky brát nebude.

Řepkova současná partnerka Kateřina Kristelová byla nejen porotkyní, ale i patronkou jedné ze soutěžících zdravotnic.

„Soutěž, kterou pořádá David Novotný, je jedna zmála, která má smysl. Zdravotnictví a sociální služby jsou jednou ze sfér, kde by se mělo pomáhat. Stím souhlasí i můj partner a proto jsme tady. Já zatím lékařské služby moc nevyužívám, ale při porodu, kdy jsem rodila císařským řezem, jsem byla hrozně šťastná, že sestřičky byly poblíž,“ řekla Kateřina Kristelová.

Sestřičkám a zaplněnému náchodskému divadlu přijel až z Ostravy zazpívat zpěvák Martin Chodúr.

„Pozvání na účinkování v soutěžích, které pořádá David Novotný, mě hodně těší. Ve východních Čechách z nějakého důvodu moc často nevystupuji, tak jsem rád, že jsem tady. Povolání zdravotních sester velmi obdivuji, protože většina kontaktu lékaře s pacienty, ať už toho fyzického, nebo i duševního, jde právě přes sestřičky. Navíc podle sester pacient hodnotí celou svoji zkušenost se zdravotnickým zařízením. A když jsou dobré sestry, kredit nemocnice stoupá. Já mám poslední zkušenost z Fakultní nemocnice vPorubě, kde se při porodu mého syna o nás starali naprosto úžasně,“ svěřil se Martin Chodúr a súsměvem dodal, že vítězce dnešního klání, a nejen jí, přeje hodně síly a spokojené a hlavně poslušné pacienty.

Tradičními hosty v porotě jsou manželé Jan Přeučil a Eva Hrušková.

Image title

„Nej sestřička je naše oblíbená akce, kterou David Novotný pořádá. Tady totiž nejde o svaly a proporce, ale o to, co ty dámy mají v hlavě, profesionální zdatnost a srdíčko. Jednou jsem ocenila přístup sestřičky, když byl můj syn Zdeněk Rohlíček malý, tak se v atelieru mého tatínka pomaloval zelenou barvou. Měla jsem velký strach, jestli nesnědl barvu a není mu zle. Volala jsem dětské sestře a ta dobrá duše mě uklidnila slovy: „Paní Hrušková, zkuste si líznout toho štětce. To je tak hnusné, že by to nikdo nikdy nespolkl. Váš synek se jen obarvil,“ smála se nad vzpomínkou Eva Hrušková.

Poklonu složil finalistkám a všem zdravotním sestřičkám i herec Jan Přeučil:„Nej sestřička je velmi důležitá akce. Lékařům na svých přednáškách rétoriky v Lékařské komoře vždy říkám, aby si uvědomili, že ta sestřička je nesmírně důležitá, že říká zprávy příjemné i nepříjemné, zprostředkovává dialog s pacientem a často to není vůbec jednoduché. S finalistkami soutěže jsem fotil kalendář a ty dámy jsou nejen vynikající profesionálky, ale jsou to i velmi krásné ženy.“

Vybrat Nej sestřičku pro rok 2017 byl nelehký úkol. Porota pečlivě ohodnotila každou ze tří soutěžních disciplín a nakonec byl verdikt jasný. První místo mezi zdravotními sestřičkami získala Martina Pěnkavová (42), staniční sestra oddělení dětské chirurgie a traumatologie v Nemocnici na Bulovce. Image title

„Jsem za to moc šťastná a dojatá, ale zároveň mě mrzí, že to ocenění nemohou získat všechny mé kolegyně, co jsou tady. Já jsem z Bulovky a přijeli mně podpořit nejen rodiče, ale i vrchní a hlavní sestra. Do práce jdu poprvé v pondělí a určitě si vezmu na sebe soutěžní zdravotnický oblek s těmi žirafkami. To se bude dětem líbit a určitě i kolegům a kolegyním vpráci. Někteří totiž ani nevědí, že jsem se do této soutěže přihlásila,“ řekla se slzami na krajíčku letošní Nej sestřička Martina Pěnkavová.

Na druhém místě BATIST Nej Sestřička 2017 se umístila staniční sestra z onkologického oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové Andrea Nečasová (38) a třetí místo získala Marie Lulková (44), vrchní sestra z dětské kliniky Masarykovy nemocnice Ústí nad Labem.

Cenu BATIST Nej sestřička Sympatie získala Marie Kahudová (44), vedoucí sestra ortopedicko-traumatologického oddělení z Nemocnice v Prachaticích.

S průběhem večera byl spokojený i pořadatel soutěže David Novotný.

„Do dnešního finálového večera se přihlásilo celkem 541 zdravotnic a dnes soutěžilo dvanáct sestřiček. Jsem rád, že se nám daří zviditelnit obor zdravotní sestry a soutěž má úspěch nejen u zdravotnického personálu, ale také u veřejnosti. Pro mě jsou vítězkami všechny sestřičky a zdravotní bratři v naší republice, kteří svoje povolání dělají s láskou, vytrvalostí a dobrou náladou. Sám za sebe jsem i rád, že se mi daří skloubit soutěž BATIST Nej sestřička s další mou soutěží Muž roku. Kluci ztéto soutěže byli na podiu důstojným doplňkem něžných sestřiček,“ řekl po vyhlášení výsledků soutěže ředitel soutěže David Novotný.

„Naším úkolem je podpora zdravotnictví, zdravotní sestřičky jsou důležitým článkem mezi pacientem a lékařem. Naše výrobky pomáhají ve zdravotnictví pacientům již 25 let. Jsme rádi, že můžeme podporovat Batist Nej sestřičku, která pomáhá dobré věci“ dodal generální ředitel Batist Medical a.s. Tomáš Mertlík.


Poděkování patří generálním partnerům soutěže BATIST Medical a.s. a Královéhradecká lékárna a.s.


Finanční výtěžek obdržela Nadace Naše dítě, Nadační fond Šárky Birke a Farní Charita Neratovice. Zuzana Baudyšová, senátorka a ředitelka Nadace Naše dítě, spolu se Šárkou Birke z Nadačního fondu Šárky Birke ocenily podporu jejich organizací. „Jsme rády za každou pomoc a podporu, zvláště při tomto krásném večeru,“ shodly se obě. Miloslava Machovcová z Farní charity poděkovala za věcný dar ve výši 20.000 Kč pro jejich zařízení.

Záštitu nad celým večerem přijal Ministr zdravotnictví České republiky MUDr. Miloslav Ludvík, MVDr. Pavel Bělobrádek, vicepremiér pro vědu, výzkum a inovace, starosta města Náchod Jan Birke, hejtman Královéhradeckého kraje PhDr. Jiří Štěpán, prezidentka České asociace sester PhDr. Monika Šochmanová MBA, místopředsedkyně výboru pro zdravotnictví poslanecké sněmovny a poslankyně Mgr. Soňa Marková a starosta města Červený Kostelec Ing. Rostislav Petrák.


Více fotografií z finálového večera naleznete v naší galerii.

Videozáznam z finálového večera - 1.část

Videozáznam z finálového večera - 2.část

Videozáznam - Slavnostní zahájení na MÚ Náchod

Informace o soutěži naleznete též na Facebooku: https://www.facebook.com/BatistNejSestricka


Seznam finalistek soutěže BATIST Nej sestřička 2017:

1. Marie Kahudová

44 let, Nemocnice Prachatice, vedoucí sestra, ortopedicko-traumatologické oddělení,

2. Kateřina Čechová

42 let, Institut klinické a experimentální medicíny Praha, edukační diabetologická sestra, diabetologické oddělení,

3. Jana Kašpárková

51 let, Fakultní nemocnice Plzeň, vedoucí oddělení pobytové sociální péče,

4. Iveta Všetečková

54 let, Thomayerova nemocnice Praha, staniční sestra, Urologické operační sály,

5. Iva Kohoutová

46 let, Nemocnice Atlas Zlín, vrchní sestra, oddělení chirurgie,

6. Martina Pěnkavová

42 let, Nemocnice Na Bulovce, staniční sestra, oddělení dětské chirurgie a traumatologie,

7. Monika Francová

37 let, Oblastní nemocnice Kolín, staniční sestra, oddělení centrální sterilizace,

8. Andrea Nečasová

38 let, Fakultní nemocnice Hradec Králové, staniční sestra, onkologické oddělení,

9. Michaela Malá

38 let, Fakultní nemocnice Brno, staniční sestra, Klinika dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie,

10. Marie Lulková

44 let, Masarykova nemocnice Ústí nad Labem, vrchní sestra, dětská klinika,

11. Magda Machainová

40 let, Fakultní nemocnice Motol, staniční sestra, urgentní příjem dospělých,

12. Michaela Rauscherová

29 let, Nemos – Nemocnice Sokolov, vrchní sestra interního oddělení.Sdílejte:

BATIST Nej sestřičkou 2017 se stala Martina Pěnkavová! BATIST Nej sestřičkou 2017 se stala Martina Pěnkavová!

Partneři soutěže

 • Generální partner

  BATIST Medical a.s.
 • Mediální partner

  http://www.novinyecho.cz/ http://www.a11.cz/ http://hitradiomagic.cz/ http://www.countryradio.cz/ Náš region
 • Mediální partner

  Profi medicína Ze zdravotnictví Florence TERAPIE Pražský zpravodaj
 • Exkluzivní partner

  vhprint http://www.cedeslogistik.cz/ http://www.hotel-beranek.com/ 2P SERVIS
 • Významný partner

  http://system4m.cz/ Lázně Pity Město Náchod iwax by alissa beaute
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace